III. MIĘDZYNARODOWE FORUM
ENERGETYKA, TRANSPORT
I ŚRODOWISKO

04-05 czerwca 2019 r.
Weź udział w najważniejszym wydarzeniu
w ochronie środowiska w Polsce

EKOJANOSIK

NOMINACJE

NAGRODA SPECJALNA

Polski Związek Motorowy

INDYWIDUALNI

  1. dr. hab. med. Michał Wszoła za opracowanie wraz ze swoim zespołem bionicznej trzustki
  2. Miquel Garau Ginard za realizację autorskiego projektu „10 minutes a day Poland”, dzięki któremu m.in. w Poznaniu rozpropagowano poświęcenie własnego czasu dla oczyszczenia środowiska z odpadów;
  3. Dominik Dobrowolski za realizację przez lata autorskiego projektu „Recykling Rejs” dzięki któremu zostało oczyszczonych wiele kilometrów linii brzegowych oraz rzek z zalegających odpadów
  4. Ksiądz Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu za otworzenie pierwszej darmowej stacji ładowania aut elektrycznych na Sądecczyźnie
  5. Podróżniczka Anna Jaklewicz za stworzenie akcji „Książka za worek śmieci”, która została zorganizowana z zainteresowaniem w kilkunastu miastach Polski,
  6. Marzena Cieślak, za sukcesywną promocję ekologii w nowoczesnym programie kształcenia klas gastronomicznych oraz działania na rzecz odtwarzania polskich tradycji kulinarnych opartych o swojskie produkty.
  7. Poseł RP Anna Paluch za aktywne wspieranie i promocję polskiego programu geotermii, czystej energii z ziemi
  8. Adam Haoderek, za opracowanie innowacyjnej linii do przerobu odpadów w paliwo do pojazdów spalinowych
  9. Radomir Kudzia z SSR Mucharz za inicjatywę odgruzowania jeziora
  10. Paweł Sałek, doradca w kancelarii Prezydenta RP

SAMORZĄDY

  1. Województwo Śląskie: Urząd Miasta Tychy za oddanie do użytku pierwszego w Polsce ekologicznego samowystarczalnego energetycznie budynku (aquapark Tychy i Oczyszczalnia ścieków)
  2. Województwo Podlaskie: MU Siemiatycze za budowę przyjaznych środowisku i pasażerom „zielonym” przystanków autobusowym
  3. Województwo Pomorskie: UM Gdynia za stworzenie zwartego programu i działań promujących rozwój transportu publicznego w Gdyni oraz za kompleksowe działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, a w szczególności za podejmowanie szeregu działań promujących zasady gospodarki o obiegu zamkniętym
  4. Województwo Opolskie: UM Nysa za stworzenie nowoczesnego programu sterownia i gromadzenia danych zielonych
  5. Województwo Dolnośląskie: UMiG Polanica Zdrój za podejmowanie akcji na rzecz poprawy stanu środowiska gminy oraz organizacje akcji edukacyjnych podnoszących świadomość mieszkańcom
  6. Województwo Lubelskie: UMOpole Lubelskie
  7. Województwo Lubelskie: UMTomaszów Lubelski
  8. Województwo Podlaskie: UM Białystok, za kompleksowe działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, a w szczególności za podejmowanie szeregu działań promujących zasady gospodarki o obiegu zamkniętym
  9. Województwo Małopolskie: UM Kraków, za efektywność energetyczną budynków i działania na rzecz obniżenia niskiej emisji
  10. Województwo Śląskie: UM Czeladź, za efektywność energetyczną budynków
  11. Województwo Łódzkie: Starostwo Bełchatów, za podejmowane proekologiczne inicjatywy oraz działalność edukacyjną
  12. Województwo Mazowieckie: UM Wołomin, za działania na rzecz zapobiegania powstawaniu odpadów, zwłaszcza za plan uruchomienia RepairCafe (miejsca, w którym przy kubku kawy można będzie uzyskać nieodpłatną pomoc przy drobnych naprawach), jak również za szereg kampanii edukacyjnych w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym
  13. Województwo Wielkopolskie: UM Złotów, za zieleń miejska a jakoś powietrza
  14. Województwo Lubelskie: UM Lublin, za całokształt działalności na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego
  15. Województwo Śląskie: UM Katowice, za stworzenie największej sieci punktów ładowania aut elektrycznych oraz za realizację zadania pilotażowego montażu w wybranych lokalizacjach (żłobki, przedszkola, domy dziecka, domy pomocy społecznej) czujników zanieczyszczeń powietrza wraz z prezentacją multimedialną wyników na platformie internetowej
  16. Województwo Wielkopolskie: UM Poznań, za program bezpłatnych badań termowizyjnych budynków wraz z akcją edukacyjną oraz stworzeniem wspólnej gospodarki odpadami z okolicznymi gminami
  17. Województwo Podkarpackie: UM Krosno, za całokształt działań na rzecz ochrony środowiska
  18. Województwo Małopolskie: UMiG Muszyna Zdrój, za całokształt działań na rzecz ochrony środowiska
  19. Województwo Dolnośląskie: UM Legnica, za podjęcie we wszystkich obszarach środowiska działań mających na celu poprawę stanu środowiska
  20. Województwo Małopolskie: UG Borzęcin, za podjęcie działań mających na celu poprawę stanu środowiska naturalnego gminy oraz stworzenie i 10 letnia realizację najlepszego ponadregionalnego konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych
  21. Województwo Mazowieckie: UG Leszno Wola, za kompleksowe kreowanie zachowań proekologicznych wśród mieszkańców gminy.
  22. Województwo Zachodniopomorskie: UM Karlino, za konsekwentne działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego gminy
  23. Województwo Dolnośląskie: UM Wrocław, za realizację programu edukacyjnego „Dzieci dla środowiska” skierowanego do młodzieży szkół podstawowych mających uwrażliwić i uczulić je na problemy ochrony środowiska
  24. Województwo Warmińsko-Mazurskie: UG Kurzętnik, za konsekwentne działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego gminy
  25. Województwo Dolnośląskie: Lubin
  26. Województwo Dolnośląskie: Warta Bolesławiecka
  27. Województwo Kujawsko-pomorskie: Cekcyn
  28. Województwo Lubelskie: Końskowola
  29. Województwo Lubelskie: Terespol
  30. Województwo Lubuskie: Lubrza
  31. Województwo Łódzkie: Warta
  32. Województwo Łódzkie: Żelechlinek
  33. Województwo Małopolskie: Mucharz
  34. Województwo Małopolskie: Zielonki
  35. Województwo Mazowieckie: Przasnysz
  36. Województwo Opolskie: Lubrza
  37. Województwo Podkarpackie: Leżajsk
  38. Województwo Podkarpackie: Zarszyn
  39. Województwo Podlaskie: Korycin
  40. Województwo Podlaskie: Wysokie Mazowieckie
  41. Województwo Pomorskie: Kobylnica
  42. Województwo Śląskie: Strumień
  43. Województwo Świętokrzyskie: Morawica
  44. Województwo Warmińsko-mazurskie: Jedwabno
  45. Województwo Wielkopolskie: Książ Wielkopolski
  46. Województwo Wielkopolskie: Szamocin
  47. Województwo Zachodniopomorskie: Mielno

PRZEDSIĘBIORSTWA

  1. Województwo Mazowieckie: Galeria Łomianki za uruchomienie punktu adopcji roślin
  2. Województwo Mazowieckie: HANDEREK TECHNOLOGIES Sp.zo.o za opracowanie i wdrożenie linii do produkcji benzyny i oleju napędowego pochodzącej z przeróbki odpadów plastikowych
  3. Województwo Opolskie: Weegree sp. z o.o. s.k za system dopłat dla pracowników dojeżdżających do pracy rowerem
  4. Województwo Śląskie: „Olmet” sp. z o.o. za stworzenie linii toreb z recyklingu samochodów
  5. Województwo Mazowieckie: STORA ENSO POLAND S.A. Ostrołęka – za wdrażanie gospodarki o obiegu zamkniętym w dużym zakładzie produkcji papieru
  6. Województwo Mazowieckie: FENIKS RECYKLING Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki – innowacyjne podejście do wykorzystania odpadów, w tym odpadów z produkcji i handlu
  7. Województwo Mazowieckie: PGK Płoosk Sp. z o.o. Płoosk – zintegrowane i efektywne podejście do gospodarowania odpadami komunalnymi w ramach regionu – odpady, osady, biogaz
  8. Województwo Małopolskie: MPO Kraków Sp. z o.o. – kompleksowy gminny system odbioru i przetwarzania oraz zagospodarowania odpadów komunalnych w dużym mieście
  9. Województwo Mazowieckie: IKEA Polska – wdrażanie wysokich standardów i polityki ochrony środowiska, w tym nowych elementów GOZ w działalności przedsiębiorstwa
  10. Województwo Dolnośląskie: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów
  11. Województwo Lubelskie: „Bio-Power” sp. z o.o. Międzyrzec Lubelski
  12. Województwo Lubelskie: Polska Korporacja Recyklingu, Lublin
  13. Województwo Lubelskie: Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej
  14. Województwo Opolskie: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Opole
  15. Województwo Dolnośląskie: Energetyka Sp. z o.o., Lubin
  16. Województwo Dolnośląskie: NTI Sp. z o.o., Głogów
  17. Województwo Dolnośląskie: „Galwanizer” Sp. z o.o., Dzierżoniów
  18. Województwo Dolnośląskie: Orion PU Sp. z o.o., Dzierżoniów
  19. Województwo Dolnośląskie: WEPA Piechowice Sp. z o.o., Piechowice
  20. Województwo Dolnośląskie: UTC Aerospace System Sp. z o.o., Wrocław
  21. Województwo Śląskie: AQUA S.A.,
  22. Województwo Łódzkie: EKO-REGION Sp. z o.o., Bełchatów
  23. Województwo Łódzkie: ECO Kutno – Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA
  24. Województwo Zachodniopomorskie: Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Sp. z o. o. Połczyn Zdrój
  25. Województwo Łódzkie: Firma Transportowo Spedycyjno Handlowa Mielczarek Andrzej Zduoska Wola
  26. Województwo Małopolskie: WIŚNIOWSKI spółka z o.o. S.K.A Nowy Sącz
  27. Województwo Podkarpackie: Nosalowy Dwór
  28. Województwo Podkarpackie: Nowy styl
  29. Województwo Opolskie: Galmet Sp. z o.o.

Materiały do pobrania